Hospodaření s vodou v projektech oceněných v rámci Grand Prix Architektů 2023

  • 13.12.2023

Obcí architektů uděleny letošní Ceny za architekturu a my máme velkou radost z toho, jaký důraz byl kladen na hodnocení šetrnosti přihlášených projektů a hospodaření s vodou v jejich rámci. Naše technologie recyklace vody a komplexní regulace její spotřeby jsou nedílnou součástí oceněných projektů.

 

Recyklace „šedé“ vody

Revitalizace SOU Českobrodská – Praha

Ocenění Šetrná stavba
Rekonstruovaný objekt učiliště v pražské ulici Českobrodská se stal výkladní skříní moderních technologií zvyšujících komfort studentů a minimalizující z provozu plynoucí ekologickou zátěž.
Projekt pyšnící se nulovou energetickou bilancí vsadil na vysokou míru automatizace například v oblastech vzduchotechniky, vytápění a stínění, ale samozřejmostí je zde i úsporný systém využívání dešťových a šedých vod. Vzhledem k dispozicím objektu jsme navrhli robustní systém zemní čtyřstupňové úpravny o výkonu 3000 l upravené vody za den. Tato membránovou ultrafiltrací přečištěná voda je pak v kombinaci s vodou dešťovou využívána pro splachování WC a pisoárů.

 

 

Centrální řízení spotřeby vody v umývárnách

Winternitzovy automatické mlýny – Pardubice

Čestné uznání v kategorii RekonstrukceNárodní kulturní památka Winternitzovy automatické mlýny, jedna z prvotin architekta Josefa Gočára, se dočkaly dlouho očekávané proměny měnící areál na nový veřejný prostor města a kulturní centrum celorepublikového významu.
Architektonickým kvalitám tohoto nebývalého projektu odpovídá také jednotící důraz na použité materiály, vysoké standardy a moderní technologie.
Vedle úsporných zařizovacích předmětů zaručujících maximální hygienu bez kompromisů v oblasti designu a uživatelského komfortu, jsme proto dodali také unikátní systém centrálního řízení a monitoringu výtoků v umývárnách KWC AQUA 3000 Open.